Історично-соціальний проєкт «СтуденТИ» в арт-просторі «SKLO» (28 березня – 9 квітня 2023 року)

0
28 березня – 9 квітня 2023 р. був реалізований історично-соціальний проєкт «СтуденТИ» та презентований  в арт-просторі «SKLO». Над проєктом працювала студентсько-викладацька команда Історичного факультету.

Більш детально:

 Проєкт присвячено участі студентів, зокрема істориків УДУ імені Михайла Драгоманова у війні росії проти України. Метою було розкрити значення внеску студентської молоді, на прикладі студентів-драгоманівців та випускників, у захист національної незалежності та територіальної цілісності України. Проєкт став платформою для дискусій та співпраці між студентськими групами, активістами, волонтерами та військовими.

У його рамках було організовано експозицію, яка занурила в історію боротьби студентства за незалежність та територіальну цілісність України в минулому, акумулювала пам’ять про студентів, які зараз загинули захищаючи Батьківщину та розповіла про студентів які наразі захищають нашу країну (Куратор – аспірант 3 року Микола Петриченко).

Про проєкт знято сюжет, який транслювався в Єдиних новинах на ICTV 

Та згадано на поважному ресурсі Цензор.нет 

А також «Україна молода» 

Протягом двох тижнів було проведено низку заходів:

28 березня. Відкриття виставки та лекторій «Історія створення організації «Поклик Яру» Павлом Наконечним та діяльність організації». Лектор – Ілля Мар’ян, координатор організації «Поклик Яру» розповів про діяльність організації та внесок П. Наконечного у її роботу. Учасниками стали також учні гімназії № 178.

29 березня. Представники організації «Поклик Яру» провели для студентів майстер-клас з тактичної медицини.

30 березня. Сергій Соколов, волонтер, офіцер ТрО, організатор ТрО Голосіївського району, вчитель, магістрант історичного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. Презентував свою книгу «Історія в моментах», яка має на меті популяризувати українську історію України.

31 березня. Ще один тренінг з домедичної допомоги від британського інструктора охоронної компанії «Akkadian» за сприяння наших партнерів ГДІП.

3 квітня. Оксана Богомаз – PhD, викладач кафедри методології та методики суспільних дисциплін провела майстер-клас з медіаграмотності «Як не стати жертвою пропаганди» гостями якого стали студенти КПБА.

4 квітня. Лекторій «Українська нація. Версія 2.0.». Лектор – Ольга Перепелюк, PhD, ст. викладач кафедри історії та етнології України, заступник декана з наукової роботи та міжнародної співпраці. Було піднято низку актуальних питань українського націєтворення, окреслено проблеми та обговорено можливі варіанти їх вирішення.

5 квітня. Лекторій «Пам'ять як зброя у війні за незалежність України» для студентів, викладачів та учнів гімназії №107 «Введенська». Лектор – Ірина Телегуз, к.і.н., доцент кафедри історії та етнології України.

6 квітня. Для студентів та наших учнів ЗЗСО №13 ім. І. Хитриченка представники Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України провели навчання з мінної безпеки.

Також цього дня пройшов поетичний вечір «Поезія війни» від Центру культури і мистецтв та Театру «Вавилон». Присвячений пам’яті Антона Прасоленка.

7 квітня. Студенти та учні 157 ліцею відвідали разом з нашими колегами лекторій «Поняття патріотизму в середньовіччі та новому часі». Лектор – Ростислав Сегеда, к.і.н. доц. кафедри історії та етнології України, заступник декана з навчально-методичної роботи. 

8 квітня. Зустріч з представниками волонтерської організації «Цитадель». Член організації, наш студент Роман Красюк висловив такий меседж: «Не треба забувати про війну. Якщо ми забудемо про війну, що вона йде то ми її програємо».

9 квітня. Д.і.н., проф. кафедри методології та методики суспільних дисциплін, Заслужений працівник освіти України Ігор Коляда презентував книгу «Денис Рачінський. Боєць на псевдо «Сталкер»». Це перша книга серії «Нескорені українці» присвяченому нашому випускнику, який загинув  у війні за Україну. Сюжет транслювали на телеканалі «Київ» https://youtu.be/5Vy5IuxGlO8

Студенти – це майбутнє нашої держави, це ті, хто готові боротися за світло у найтемніші часи, а як ми знаємо: світло завжди перемагає, а наші герої живі – поки ми про них пам’ятаємо! Дякуємо усім студентам-драгоманівцям, які боролися та продовжують боротися за Україну./

 

Дякуємо усім партнерам та хто долучився у різних ролях, завдяки чому проєкт став можливим і результативним!

1

 2 

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

22

23

24

25

26

27

28

29

30

32

34

35