25.06.2021 напередодні 25-річчя з дня прийняття Конституції України провели панельну дискусію «Як приймалася Конституція України». Захід організовано науковим товариством студентів та аспірантів факультету на чолі з Андрієм Карабардіним. З привітальним словом виступили проректор з наукової роботи, професор Григорій Торбін, який також переказав вітання від ректора, академіка Віктора Андрущенка та декан факультету, професор Тетяна Мелещенко.

Учасниками дискусії стали студенти та викладачі факультету. Потужним був склад професійних спікерів-експертів:
Роман Безсмертний – Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань, член Тимчасової спеціальної комісії по опрацюванню проекту Конституції України.
Тарас Стецьків – Народний депутат України І, ІІ, ІІІ, IV та VI скликань, член групи «Конституційний центр» (1994-1998).
Ігор Коліушко – Народний депутат України ІІ та ІІІ скликань, голова правління Центру політико-правових реформ, експерт з публічного права.
Експерти ділилися досвідом та інформацією про те, як відбувався процес прийняття Конституції зсередини, про речі, які не прочитаєш у жодному документі. Це фахівці, які були безпосередньо залучені до творення Основного закону. Відвертою була розмова про те, чому такий довгий шлях прийняття Конституції, які обставини і сили на нього впливали, які положення є суперечними і потребують зміни.
Дискусія була плідною і професійною. Студенти та викладачі ставили цікаві питання та висловлювали свої рефлексії. Член-кореспондент НАН України, професор Віктор Даниленко окреслив своє бачення щодо низки положень, особливо, що стосуються питання незалежності, що варто зафіксувати не проголошення цього факту, а відтворення.
Важливим підведенням підсумку стали напутні побажання експертів для студентів. Також результатом стала домовленість про подальшу співпрацю, її формалізацію та створення на базі історичного факультету науково-дослідного центру.

Прес-реліз