Панельна дискусія на історичному факультеті з нагоди напередодні 25-річчя з дня прийняття Конституції України

 25.06.2021 напередодні 25-річчя з дня прийняття Конституції України провели панельну дискусію «Як приймалася Конституція України». Захід організовано науковим товариством студентів та аспірантів факультету на чолі з Андрієм Карабардіним. З привітальним словом виступили проректор з наукової роботи, професор Григорій Торбін, який також переказав вітання від ректора, академіка Віктора Андрущенка та декан факультету, професор Тетяна Мелещенко.

1

Детальніше:

 Учасниками дискусії стали студенти та викладачі факультету. Потужним був склад професійних спікерів-експертів:
Роман Безсмертний – Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань, член Тимчасової спеціальної комісії по опрацюванню проекту Конституції України.
Тарас Стецьків – Народний депутат України І, ІІ, ІІІ, IV та VI скликань, член групи «Конституційний центр» (1994-1998).
Ігор Коліушко – Народний депутат України ІІ та ІІІ скликань, голова правління Центру політико-правових реформ, експерт з публічного права.
Експерти ділилися досвідом та інформацією про те, як відбувався процес прийняття Конституції зсередини, про речі, які не прочитаєш у жодному документі. Це фахівці, які були безпосередньо залучені до творення Основного закону. Відвертою була розмова про те, чому такий довгий шлях прийняття Конституції, які обставини і сили на нього впливали, які положення є суперечними і потребують зміни.
Дискусія була плідною і професійною. Студенти та викладачі ставили цікаві питання та висловлювали свої рефлексії. Член-кореспондент НАН України, професор Віктор Даниленко окреслив своє бачення щодо низки положень, особливо, що стосуються питання незалежності, що варто зафіксувати не проголошення цього факту, а відтворення.
Важливим підведенням підсумку стали напутні побажання експертів для студентів. Також результатом стала домовленість про подальшу співпрацю, її формалізацію та створення на базі історичного факультету науково-дослідного центру.

Прес-реліз

2

3

4

5

6

7

10

11

12

13

14

15