Головна
ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ЧЕКАЄ НА ТЕБЕ!
Спеціальності та додаткові кваліфікації які ти здобудеш у нас!
Життя та навчальний процес наших студентів!
Неймовірно пишаємося нашими студентами.
Особливу гордість сьогодні відчули за результати роботи НТСА факультету.
Попри всі тривоги сьогодні відбувся звіт голови НТСА Софія Іжук та обрання нового складу.
Декан факультету Тетяна Мелещенко та профільна заступниця Ольга Перепелюк долучилися до зібрання та виступили з мотиваційними промовами.
Дякуємо Софії за чудову роботу, хай щастить завжди і у всьому. А новому складу зичимо натхнення, сміливості, відповідальності та творчої активності.
Завжди готові до підтримки ваших ініціатив.
Наші аспіранти Андрій Карабардін та Ілля Леннік стали учасниками міжнародної весняної школи «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді». Генуя (Італія) – Берлін (Німеччина) - Київ - Мелітополь (Україна) 17 березня - 18 квітня 2025 року.
Школа проводилася в рамках імплементації проєкту Центр досконалості Жана Монне «Європейські Студії соціальних інновацій в освіті» у синергії з проєктами напряму Еразмус+ КА2 «Університети-Громади: Посилення співпраці», Модулю Жана Монне «Практики соціальної та економічної інклюзії в ЄС», підтримка сталості проєкту напряму Жана Монне Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» за підтримки Національного Еразмус+ Офісу в Україні.
Наш магістрант, який є також працівником Національного музею історії України в Другій світовій війні, Ігор Бучма взяв участь у міжнародній конференції «Молодь та її залучення у пам’яттєві практики», що проходила у місті Барселона (Королівство Іспанія).
Конференція присвячена збереженню історичної пам’яті про Другу світову війну та залученню молоді до пам’ятних заходів, яка проводилась фундацією «The European Observatory on Memories».
Наші аспіранти серйозно підходять до наукових досліджень.
В рамках дисертаційного дослідження на тему «Міжнародна діяльність Константинопольського патріархату в 1948-1991 рр.» аспіранткою Анною Коростельовою в липні 2024 року було здійснено робочу поїздку до Турецької Республіки, м. Стамбул.
Підготовка до візиту супроводжувалась попереднім листуванням з турецькими колегами, підготовкою рекомендаційних листів відділом аспірантури та докторантури Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та подальшим схваленням і дозволом турецької сторони на відвідування та використання фондів бібліотек.
Пошук матеріалів для дисертаційного дослідження відбувався на базі закритої бібліотеки Вселенського патріархату на Фанарі. Всього було опрацьовано близько 100 першоджерел та історичних напрацювань дослідників грецької і турецької історичних наукових шкіл.
29 квітня 2025 у стінах факультету зустрічали понад 70 юних дослідників і дослідниць Київської обласної МАН на чолі з їх керівниками та наставниками.
Захід носив науковий та профорієнтаційний характер.
Для учнів і учениць було проведено наукову школу «Учнівська наука: драгоманівські історичні студії», у рамках якої наші провідні науковці провели лекції, майстер-класи та екскурсію факультетським музеєм археології.
Детальніше ознайомитися можна за посиланням:
Гостьову лекцію для наших студентів та колег прочитав наш випускник, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, керівник Українського центру вивчення історії голокосту Анатолій Подольський.
Пан Анатолій розкрив важливу тему «Вивчення історії Голокосту під час російської війни проти України». Говорили про тоталітарні режими минулого й сучасності, методи та інструменти їх реалізації, політику памʼяті та місця меморіалізації. Підняли багато болючих та актуальних питань.
Студенти з цікавістю спілкувалися з лектором. Лекція була справді пізнавальною, живою, емоційною і залишила свій відбиток та, сподіваємося, стала мотиваційною для студенства. Щиро дякуємо пану Анатолію і чекаємо нових зустрічей.