Круглий стіл на тему "Розвиток демократичного середовища: можливості, виклики та роль інституцій"

Декан факультету Тетяна Мелещенко взяла участь у презентації міжнародного проєкту та проведенні круглого столу з освіти для демократичного громадянства в МОН України. Також учасниками заходу стали заступниці декана Тамара Бакка, Ольга Перепелюк, секретар деканату Наталія Карпунь, голова студентського парламенту факультету Світлана Похиль

В процесі роботи обговорили які можливості  відкриває участь у проєкті та поділилися досвідом впровадження громадянської освіти у нашому університеті.

 

 

Декан факультету Тетяна Мелещенко детальніше про проект:

«… в МОН презентували проєкт EDC (Education for Democratic Citizenship) та провели круглий стіл на тему "Розвиток демократичного середовища: можливості, виклики та роль інституцій", на якому мала честь бути співмодератором.

Важливо, що проєкт має підтримку МОН, про що сьогодні зазначили заступник міністра Михайло Винницький, керівник експертної групи Директорату вищої освіти та освіти дорослих Ігоре Балуба, керівник експертної групи з європейської та євроатлантичної інтеграції Сергій Шкабко та головна спеціалістка Директорату шкільної освіти Раїса Євтушенко.

Про актуальність проєкту свідчить обговорення, до якого долучилися представники вищої освіти та інших її ланок, органів місцевого самоврядування та громадських організацій з усіх куточків України і які висловили низку проблем, які потребують вирішення та окреслили можливості й ключові питання, що можуть бути охоплені в рамках проєкту.

Проєкт спрямований на зміцнення демократичного громадянства в Україні як шляхом вивчення можливостей сприяння та захисту інституціоналізації демократичного врядування, так і через розширення можливостей громадян. Він передбачає розробку навчальної програми та впровадження курсу підвищення кваліфікації з громадянської освіти для важливих українських стейкхолдерів, визначених на основі Плану реалізації Концепції розвитку громадянської освіти в Україні до 2030 року.

Реалізують проєкт міжнародні фахівці з  Університету Ліннея (Швеція), Ягелонського університету (Польща) та Університету Мурсія (Іспанія), та потужні українські фахівцями в цій галузі, зокрема з КНУ імені Тараса Шевченка, Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, ГО "Школа врядування" та Асоціації політичних психологів України.

Детальніше про проєкт та як стати його учасником за покликанням https://www.edc-ua.org/»

 717273747576777879808182838485