Лицарі історичного факультету

Закарбовуємо у віках пам’ять про сміливих і мужніх драгоманівців-Героїв російсько-української війни

Синергія факультетів університету дає потужний результат. У цьому переконали історичний факультет та факультет технологій та дизайну, які спільними зусиллями створили пам’ятне видання про випускників історичного факультету, що повернулися з війни на щиті, – «Лицарі історичного факультету», презентація якого відбулася 18 листопада 2024 року в Науковій бібліотеці УДУ імені Михайла Драгоманова.

Презентацію модерувала завідувачка кафедри дизайну Лілія Дерман.

На презентацію завітали ректор університету Віктор Андрущенко, проректор з наукової роботи Григорій Торбін,  проректор з міжнародних зв’язків Володимир Лавриненко, декан педагогічного факультету Тарас Олефіренко, викладачі, студенти та випускники університету.

Захід розпочався зі слів подяки героям.

🗨️ Ректор університету Віктор Андрущенко зазначив, що подія має подвійний характер: сумний і життєствердний. Сумний, бо ми у цій проклятій війні втрачаємо цвіт нашої нації, а життєствердний, оскільки завдяки їх жертвам Україна зберігає свою незалежність, учні і студенти продовжують навчатися, що забезпечує майбутнє нашій державі. Ми сумуємо за тими, хто віддав життя за нашу свободу, і маємо зробити все, щоб здолати ворога і зберегти про них пам’ять. Честь і шана всім полеглим, співчуття рідним, які переживають біль втрати. 😥

🗨️ Проректор з наукової роботи Григорій Торбін у своєму виступі підкреслив важливість проробленої справи не лише для полеглих та їхніх родин, але й для всього українського народу, наступних поколінь, які мають пам’ятати про ціну життя у вільній Україні.

🗨️ Декан історичного факультету Тетяна Мелещенко влучно сформувала ідею книги – олюднення історії, збереження імен, щоб через роки, коли цей матеріал буде вивчатися у школі, цифри загиблих не залишалися статистичними даними, а було розуміння, що за кожною цифрою стоїть окрема людська доля. Саме пані Тетяна виступила ідейною натхненницею книги.

📚Учасники презентації мали змогу дізнатися більше про етапи роботи над книгою, яка була розроблена студенткою кафедри дизайну Марією Квач під керівництвом викладача кафедри дизайну Аліни Вовк. Основні матеріали до книги – результат кропіткої праці викладачів кафедри історії та етнології України під керівництвом завідувачки кафедри Світлани Візер та студентського активу.

📒🫂 У книзі представлено16 імен і, на жаль, це не всі… Зібрано коротку інформацію про те, ким вони були, що залишили по собі у пам’яті друзів, родини, колег, знайомих, які риси вони мали і яку роль і місце відігравали в суспільстві.

Особливо емоційним моментом став виступ випускника історичного факультету (а нині воїна 129 батальйону) Євгена Максименка, який перебуває на передовій. Завдяки відеозв’язку безпосередньо з фронту він поділився своїми думками про важливість збереження пам’яті про героїв та закликав усіх підтримувати захисників у цей нелегкий період боротьби України за свою незалежність та свободу.

Під час заходу декан факультету технологій та дизайну Тетяна Чернова передала книгу пам’яті деканові історичного факультету Тетяні Мелещенко. З електронною версією книги можна ознайомитися в репозитарії Наукової бібліотеки університету.

Презентація книги вкотре нагадала, якою страшною ціною здобувається наша незалежність. Дуже б хотілося, аби здійснилося побажання ректора університету Віктора Андрущенка, щоб ця книга не ставала товщою…

1412345668910111213