Підсумки археологічної практики 2024 р.
Підсумки археологічної практики 2024 р. студентів історичного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова в Комарівській експедиції.
🔹У рамках навчальної практики наші студенти взяли участь у кількох міжнародних проєктах та експедиціях. Одним з таких є проєкт «Літня археологічна школа «Спільна спадщина», організований доктором Олександрою Жешотарською-Новакєвіч з Інституту археології і етнології Польської академії наук та кандидатом історичних наук Олегом Петраускасом, завідувачем відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України.
🔸У рамках цього проєкту учасники Літньої археологічної школи пройшли теоретичний курс лекцій за темами європейської археології пізньоримського часу, історії й археології Буковини, а також охорони археологічної спадщини. З лекціями для студентів виступили відомі зарубіжні та Українські науковці.
🔹У другому, практичному, етап Українсько - Польського проєкту «Літня археологічна школа» студенти нашого факультету разом зі своїми колегами з інших українських вишів долучилися до роботи Комарівської археологічної експедиції, де під керівництвом к.і.н., доцента кафедри всесвітньої історії та археології, завідувача лабораторією археологічних досліджень історичного факультету Руслана Шишкіна, здобули свої перші навички польових археологічних досліджень.
🔸Під час роботи у Комарівській експедиції та навчання у рамках проєкту «Літня археологічна школа» студенти всебічно підвищували свій фаховий рівень, долучилися до широкого спектру дослідницьких польових, робіт. Освітня направленість міжнародного проекту «Спільна спадщина» дала можливість проведення регулярних лекцій під час роботи експедиції та проведення низки екскурсійних заходів для учасників Літньої школи. Висловлюємо подяку Польсько-Американському Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії» за надані можливості роботи та розвитку.
🔹Також висловлюємо подяку організаторам проєкту: Олегу Петраускасу та Олександрі Жешотарській-Новакєвіч, науковому наставнику Руслану Шишкіну та декану Тетяні Мелещенко, за створення можливості для студентів отримати безцінний та унікальний досвід.