Міжнародна діяльність влітку

Міжнародна діяльність активно розвивається, а університет дає багато можливостей, головне ними користатися.

В цьому ключі літо цьогоріч було плідним для професійного зростання студентів-істфаківців.

Протягом липня магістрантка Софія Іжук проходила стипендійне стажування за програмою "NAWA" (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) на факультеті "Artes Liberales" Варшавського університету.

Це стало чудовою можливістю для нашої студентки реалізувати свій дослідницький проект, пов'язаний з історією Православної Церкви у комуністичній Польщі.

Цілий місяць, проведений у Варшаві, та надання фінансової підтримки для молодих науковців зі Східної Європи дозволили отримати доступ до масштабних ресурсів як національних наукових установ, так і університетських, зокрема Бібліотеки Народової та Бібліотеки Варшавського університету (славнозвісна BUW із садом на даху).

Також була нагода набувати досвіду опрацювання джерел в Архіві актів нових і Архіві Інституту національної пам'яті Польщі, працюючи з багатьма розсекреченими документами, листами, державною та церковною періодикою минулого століття.

Крім того, стажування стало добрим шансом для розвитку професійної комунікації та спілкування з провідними польськими істориками, від котрих студентка у ході дослідження мала змогу отримувати фахові та предметні консультації, зокрема і для продовження роботи над розпочатою темою.

Та і не одними дослідженнями... Софія ділиться незабутніми враженнями від знайомства з давнім і красивим містом та радістю через здобуття нових друзів-іноземців.

Тож це стажування вкотре переконує, що наші студенти можуть виходити за межі, долати перешкоди та отримують на Історичному факультеті достатню фахову і соціальну підготовку для реалізації подібних можливостей.