Триває археологічна практика студентів
29.07.2024 група студентів під керівництвом доцента Олександра Мальованого та доцента Романа Бабенка розпочала археологічну практику на базі Північної постійнодіючої археологічної експедиції Інституту археології НАН України.
Керівник експедиції, кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу давньоруської та середньовічної археології, Ігор Готун ознайомив студентів з основними виробничими та науковими завданнями, до вирішення яких будуть долучені студенти та провів інструктаж з техніки безпеки.
Також базу практики відвідала декан факультету пані Тетяна Мелещенко, яка провела зі студентами мотиваційну настановчу бесіду, наголосила на важливості практичної підготовки та разом з командою керівників обговорили різні виробничі моменти.
До складу делегації також увійшла голова студентського парламенту факультету Катерина Довга, яка налаштувала студентів на позитивне сприйняття польових умов.
Студенти швидко самоорганізувалися, розбили в таборі наметове містечко, визначилися з чергуванням та розподілили функції по організації життя у таборі. Допомагали в облаштуванні старші наставники, зокрема Тимур Тишечко, який ще практикує експериментальну археологію та поділиться цікавими дослідженнями зі студентством. Приємно було побачити серед волонтерів і нашого студента Володимира Шестакова, який минулого року проникся дослідженнями та цьогоріч виявив бажання долучитися до дослідницької роботи.
Перебування в польових умовах з одного боку є романтичним, а з іншого загартовує і розвиває потрібні для життя навички. Так у процесі практики студенти розвивають життєві компетентності разом з професійними. І вже 30.07. вийшли на розкоп, яким керує доцент Роман Бабенко.
Загальний керівник практики, доцент Руслан Шишкін ще раз наголосив на звітній документації, яку студенти мають заповнити в результати проходження практики.
Ця практики, є обов'язковою і однією з найбільш яскравих та ексклюзивних в процесі навчання. Студентство завжди високо оцінює її, адже саме тут здійснюються мрії і є можливість доторкнутися до артефактів минулого.
Дякуємо нашим партнерам з Інституту археології за співпрацю та співучасть у підготовці фахівців.