Щорічна звітно-наукова конференція студентів та аспірантів «Освіта і наука 2024».
8-11 квітня в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова проходила щорічна звітно-наукова конференція студентів та аспірантів «Освіта і наука 2024». Здобувачі вищої освіти Історичного факультету приймали в ній активну участь.
8 квітня відбулося відкриття конференції, яке розпочалося із привітання ректора університету професора Віктора Андрущенка та проректора з наукової роботи професора Григорія Торбіна.
На порядку денному були звіт голови НТСА імені Г. Волинки, наукові доповіді студентів та аспірантів університету і нагородження переможців конкурсу «Кращий студент науковець 2023», у якому відзнаки отримали двоє істориків: магістри Софія Іжук (3 місце) та Ігор Цейгер (4 місце).
9 квітня на Історичному факультеті відбулося пленарне засідання, яке розпочалося із привітання декана професора Тетяни Мелещенко.
З побажаннями успішного обговорення приєдналися завідувач кафедри історії та соціально-політичних дисциплін професор Іван Дробот та заступник декана з навчально-методичної роботи доцент Тамара Бакка.
Модератором була заступник декана з наукової, виховної роботи та міжнародної співпраці Ольга Перепелюк, яка оголосила результати І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з історії та І етапу Всеукраїнської олімпіади з історії України.
Студенти та аспіранти представили свої наукові доповіді:
Попченко Іван Сергійович: «Український Пласт в еміграції: ключові передумови розвитку»,
науковий керівник – доктор історичних наук, професор Потильчак О. В.
Іжук Софія Михайлівна: «Використання компартійним режимом РПЦ для насадження
радянської моделі політичної системи у країнах Центрально-Східної Європи в 1944 – 1949 роках», науковий керівник – доктор історичних наук, професор Доценко В. О.
Порохнава Дарʼя Романівна: «Традиційні дошлюбні розваги української молоді у Великодній тиждень в Україні», науковий керівник – доктор філософії Перепелюк О. М.
Мартинчук Юлія Петрівна: «Українська греко-католицька церква (УГКЦ) в умовах радянського тоталітаризму (1940 – 1960-ті роки)», науковий керівник – доктор історичних наук, професор Дробот І. І.
Лозко Андрій Анатолійович: «Еволюція «особливих відносин» Великої Британії та США», науковий керівник – кандидат політичний наук, доцент Дмитренко С. П.
Юхименко Вікторія Олександрівна: «Художня література як основа тестових технологій»,
науковий керівник – доктор історичних наук, професор Коляда І. А.
10-11 квітня відбулися секційні засідання, відповідно до тематики кожної кафедри, які включали актуальні питання історії та етнології України, всесвітньої історії, спеціальних історичних дисциплін, історіографії, джерелознавства, суспільно-політичних дисциплін, історії міжнародних відносин, методології та методики суспільних дисциплін.
Дякуємо усім доповідачам, науковим керівникам, завідувачам кафедр та НТСА Історичного факультету за ініціативність та спільний внесок в розвиток української історичної науки.
Фотозвіт: