Відбулася Всеукраїнська наукова конференція, присвячена  вшануванню світлої памʼяті засновника та керівника кафедри історії України доктора історичних наук, професора Володимира Йосиповича Борисенка.

📋З вітальними словами до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова професор Григорій ТОРБІН.

🎓Модератором пленарного засідання була декан історичного факультету професор Тетяна МЕЛЕЩЕНКО.

📚Своїми спогадами про Володимира Йосиповича поділилися його друзі, колеги та учні:

- професор кафедри етнології та краєзнавства Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка Мирослав БОРИСЕНКО

- завідувачка кафедри історії та етнології України доцент Світлана ВІЗЕР

- завідувачка кафедри методології та методики суспільних дисциплін професор Тетяна ЛАДИЧЕНКО

- завідувач кафедри історії та суспільно-політичних дисциплін професор Іван ДРОБОТ

- завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Володимир СЕРГІЙЧУК

- завідувачка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін  Університету Григорія Сковороди в Переяславі Валентина МОЛОТКІНА

- старший науковий співробітник відділу історії України середніх віків і раннього нового часу Інституту історії України НАН України Олена ДЗЮБА

- професор кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту Державного університету «Житомирська політехніка» Андрій ШЕВЧУК

- професор кафедри всесвітньої історії та археології Микола ВИГОВСЬКИЙ

📑З науковими доповідями на пленарному засіданні виступили:

професори Олександр ПОТИЛЬЧАК, Віталій ЩЕРБАК, Михайло ЖУРБА, Ігор КРИВОШЕЯ, доценти Олександр ЧОРНИЙ, Андрій БУЛЬВІНСЬКИЙ.

Після завершення пленарного засідання роботу продовжили три секції:

📕Актуальні проблеми історії України та етнології.

(Модератори: доцент Катерина ДВІРНА, заступник декана з наукової роботи УДПУ ім. П. Тичини Ольга ГОНЧАРОВА)

📗Дослідження всесвітньої історії та міжнародних відносин.

(Модератори: професор Віктор ДОЦЕНКО, професор Андрій ШЕВЧУК)

📘Актуальні проблеми методики та методології історії.

(Модератор: доцент Тамара БАККА).

Всього у конференції взяли участь понад 100 учасників з різних куточків України.

🗂️Співорганізаторами конференції були:

Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини та Державний університет «Житомирська політехніка».

🤝Дякуємо всім, хто приєднався до роботи конференції.

404819615 755912829910800 1773896954817059178 n