Співпраця Історичного факультету із структурними підрозділами Інстституту Археології НАН України

   Археологічна підготовка на факультеті неможлива без співпраці із провідними фаховими установами України. Чільне місце у цій співпраці  займає Інститут Археології НАН України.

  Багаторічна робота археологів на факультеті здійснюється завдяки солідному науково-практичному внеску Олега Валдасовича Петраускаса, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу археології ранніх слов’ян Інституту Археології НАН України.

 

  Практична археологічна підготовка здійснюється у співпраці з іншими відділами Інституту археології. Так з 2005 року наші студенти щорічно проходять практику в Північній постійнодіючій археологічній експедиції.

 

  Останню очолює Готун Ігор Анатолійович, кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу давньоруської та середньовічної археології. Під його керівництвом нашими студентами здійснюється низка досліджень відповідно проєкту вивчення Ходосівського археологічного комплексу. Паралельно основному завданню було взято за мету реалізувати проєкт «Функціонування археологічної пам’ятки в сучасному соціокультурному середовищі». Результати співпраці дають великі плоди як для науки в цілому, так і для здійснення археологічної підготовки студентів зокрема. Особливо цікавими є результати роботи Борщагівського загону експедиції.  Яскравими стали результати роботи експедиції в 2019 році, що подарували як масу нових цікавих артефактів, так і вражень для студентів. Знахідки археологів експедиції надихають навіть майстрів бурштинового ремесла. Окремо потрібно відзначити рефлексію студентів щодо тієї роботи й тих здобутків якими славна експедиція.

200410152755950 6405

 200410153439135 945

200410153551241 6615

 

200410155519360 2856 JPG

  Northern archaeological expedition results 18 small Northern archaeological expedition results 19 small

 

Northern archaeological expedition results 20

 

 

 

 

 

  Факультет з 2021 року розширює базу археологічної підготовки студентів-істориків. Свідченням цього стало долучення до нашої співпраці археологів відділу археології Києва. Керівником цих експедицій є Всеволод Глібович Івакін, кандидат історичних наук, в.о. завідувача відділу археології Києва.

  Під його керівництвом наші студенти будуть проходити практику в м.Києві, м.Вишгороді, та на археологічному проєкті "Острів"