Історичне країнознавство

Загальні характеристики дисципліни

Навчальне навантаження з дисципліни

Методи навчання і форми контролю

Галузь знань

01 - «Освіта. Педагогіка

Кількість кредитів - 4

Методи навчання: пояснювально – ілюстративний,  проблемного навчання, частково – пошуковий (евристичний), дослідницький.

Спеціальність

014 – «Середня освіта. Історія»

Загальна кількість годин - 120

Денна

Заочна

Освітній рівень

Лекції:

Семінарські (практичні) заняття:

Вибіркова

Лабораторні заняття:

Форми поточного контролю

Модульне тестування

2-й рік навчання

Індивідуальна робота:

Семестр

ІІІ

Самостійна робота:

Тижневе навантаження (год.)

- аудиторне: 2

- самостійна робота: 2

Форма підсумкового контролю

Екзамен.

Співвідношення аудиторних годин і годин СРС:

Мова навчання - українська

32/68

Предмет вивчення навчальної дисципліни вивчення навчальної дисципліни : сучасний стан розвитку країн світу – особливості їх політичного, економічного, демографічного становища. Геополітичні, природнокліматичні, етнодемографічні, культурно-цивілізаційні, історичні, соціальноекономічні, політико-правові особливості розвитку країн і регіонів; суть географічної, історичної, політологічної, економічної, культурологічної, етнологічної, релігієзнавчої складових країнознавства.

Міждисциплінарні зв’язки –зроблено спробу поєднати та синтезувати дані історії, географії, культурології, маркетингу, менеджменту, основ економіки для створення більш повного змісту курсу.

Мета і завдання навчальної дисципліни. Метою викладання навчальної дисципліни історичне країнознавство є: Забезпечення засвоєння студентами історичних факультетів цілісної системи фактологічного матеріалу, формування у них вмінь аналізу, порівняльної характеристики та узагальнень, розвитку основ економічного мислення та на основі цього. Основними завданнями вивчення дисципліни історичне країнознавство є: навчити студентів визначати тенденцій, закономірностей, особливостей розвитку країн світу у XXI столітті та основних напрямів і умов розвитку міжнародного туризму та його прикладного значення

Програма навчальної дисципліни: типова програма з курсу Історичне країнознавство.

Бібліографія:

1. Країнознавство: підручник /В.І. Головченко, М.С. Дорошко, П.М. Ігнатьєв та ін.; за ред. В.П. Крижанівського, В.І. Головченка.-К.: ВПЦ "Київський університет", 2009.-590 с.
  2. Країнознавство: Підручник. –2-ге вид., переробл. і доповн./ В.П. Крижанівський, М.С. Дорошко, В.І. Головченко та ін.; за ред. М.С. Дорошка. –К.: «Знання», 2012. –439 с
  3. .Країнознавство. Країни пострадянського простору, Європи і Північної Америки: Навч. посіб. / М.С. Дорошко, Р.А. Кривонос, В.П. Крижанівський, Н.Ф. Сербіна. –К.: ВПЦ «Київський університет», 2012. –335 с.
  4. Країнознавство. Країни СНД, Європи і Північної Америки: Навч. посіб. / М.С. Дорошко, Р.А. Кривонос, В.П. Крижанівський, Н.Ф. Сербіна. –К.: Ніка-Центр, 2009. –312 с.
  5. Конституції нових держав Європи та Азії / Упоряд. С. Головатий. –К.: Укр. Правн. Фундація; Вид–во “Право”‚ 1996. –544 с.
  6. Гайдуков Л.Ф. та ін. Всесвітня історія: Посібник / Л.Ф. Гайдуков‚ В.В. Копійка‚ В.Ю. Крушинський. –К.: Либідь‚ 2001. –256 с.
  7. Дорошко М.С. Геополітичне середовище та геополітична орієнтація країн СНД: Навчально-методичний комплекс. –К.: ІМВ, 2008. –248 с.
  8. Дорошко М.С. Проблеми національної та глобальної безпеки країн СНД: Навчально-методичний комплекс. –К.: ІМВ, 2009. –216 с.
  9. Життя етносу: соціокультурні нариси: Навчальний посібник / Б. Попов, В.І. Ігнатов , М. Степко та ін.-К.: Либідь, 1997. –240 с.
  10. Коппель О.А.‚ Пархомчук О.С. Міжнародні системи. Світова політика. –К.: ФДА‚ ЛТД‚ 2001. –224с.Макарчук В.С. Загальна історія держави і права зарубіжних країн / Навч. посібник. –Вид. 3–тє‚ доп. –К.: Атіка‚ 2001. –624 с.
  11. Нельга О.В. Теорія етносу. Курс лекцій: Навчальний посібник.-Київ: Тандем, 1997. -368 с.
  12. Орлова Т.В. Сучасна політична історія країн світу: навч. посібн.-К.: Знання, 2013.-677 с.
  13. Копійка В.В.‚ Шинкаренко Т.І. Європейський Союз: заснування і становлення: Навч. посібник для студентів вищ. навч. закладів. –К.: Видав. Дім „Ін Юре”‚ 2001. –448 с.
  14. Країнознавство: Навч. пос / Ред. Надтонка Г.М., Наулко В.І. –К.: КСУ, 2004. –Ч. 1. –140 с.;

Методичне забезпечення: супроводжується наявністю робочої програми, текстів лекцій та підготовкою до систематизації та вдосконалення матеріалів для подальшої підготовки навчального посібника.

Реєстрація на навчальну дисципліну (для дисциплін за вибором) -

Зауваження: (примітки – особливості курсу) вивчення курсу орієнтовано на підготовку вчителя історії, що в процесі викладання в загальноосвітній школі дисципліни всесвітня історія повинен мати ґрунтовне  розуміння специфіки Історичного країнознавства.

Лектор: Журавльова Людмила Віталіївна, доцент, викл.

Факультет: Історичний факультет

Адреса: м. Київ, вул. Освіти, 6; телефон: 249-84-19