Давні цивілізації Європи

Загальні характеристики дисципліни

Навчальне навантаження з дисципліни

Методи навчання і форми контролю

Галузь знань

01 - «Освіта. Педагогіка»/ 03 – «Гуманітарні науки»

Кількість кредитів - 3

Методи навчання: пояснювально – ілюстративний,  проблемного навчання, частково – пошуковий (евристичний), дослідницький.

Загальна кількість годин - 90

Денна

Заочна

Освітній рівень

Лекції:

Семінарські (практичні) заняття:

Вибіркова

Лабораторні заняття:

Форми поточного контролю

Модульне тестування

2-й рік навчання

Індивідуальна робота:

Семестр

ІІI

Самостійна робота:

Тижневе навантаження (год.)

- аудиторне: 2

- самостійна робота: 2

Форма підсумкового контролю

Залік

Співвідношення аудиторних годин і годин СРС:

Мова навчання - українська

34/56

Предмет вивчення навчальної дисципліни. Історія цивілізаційних комплексів суспільств і процесів, що існували і відбувалися на території Європи, в період античності від їх формування до занепаду.

Міждисциплінарні зв’язки економічна, соціальна, політична та культурна історія країн Європи в контексті природно-географічних та етноісторичних особливостей її регіонів.

Мета і завдання навчальної дисципліни. Забезпечення засвоєння студентами історичних факультетів цілісної системи фактологічного матеріалу, формування у них вмінь аналізувати  події, давати їм порівняльну характеристику та узагальнення і, на основі цього, – визначати тенденції, закономірності та особливості економічного, соціального та політичного розвитку цивілізацій давньої Європи.

Програма навчальної дисципліни: типова програма з курсу Давні цивілізації Європи.

Бібліографія:

1. Всемирная история. - М., 1955, т. 1, 2
  2. История Европы. Том 1. Древняя Европа. Голубцова Е.С. (отв. ред.) –. М.: Наука, 1988. — 742 с.
  3. Историография античной истории. / Под ред. В, И. Кузищина. - М., 1980.
  4. История древнего мира. / Под ред. П. М. Дьяконова, В. Д. Нероновой, И. С. Свенцицкой. - М., 1983. т. 1-3.
  5. История древнего мира/Под ред. А. Г. Бокщанина. - М., 1982, ч. ІІ.
  6. История древнего мира/Под ред. Ю. С. Крушкол. - М., 1979, ч. І.
  7. История Древнего Рима. - Спб.: Полигон, 1998.
  8. История Древнего Рима/Под ред. В. И. Кузищина. - М., 1981.
  9. История Древней Греции/ Под ред. В. П. Авдиева. А. Г. Бокщанина, Н. Н. Пкуса. - М., 1972.
  10. Историки античности. – М., 1989, т.1-2.
  11. История первобытного общества. Под ред.. И., Монгайт А. Л., Алексеев В. П. - М., 1974.
  12. Хрестоматия по истории древнего мира. Пособие для учителей. / Сост. Ю. С. Крушкол, Н. Ф. Мурыгина, Е. А. Черкасова. - М., 1975.
  13. Хрестоматия по истории древнего мира. / Под ред. В. Г. Боруховича. - Саратов,
  14. Хрестоматия по истории Древнего Рима. / Под ред. С. Л. Утченко. - М.,
  15. Хрестоматия по истории Древней Греции/ Под ред. Д. П. Каллистова. - М., 1964.

Методичне забезпечення: супроводжується наявністю робочої програми, текстів лекцій та підготовкою до систематизації та вдосконалення матеріалів для подальшої підготовки навчального посібника.

Реєстрація на навчальну дисципліну (для дисциплін за вибором) -

Зауваження: (примітки – особливості курсу) вивчення курсу орієнтовано на підготовку вчителя історії, що в процесі викладання в загальноосвітній школі дисципліни всесвітня історія повинен мати ґрунтовне  розуміння специфіки розвитку давніх цивілізацій Європи.

Лектор: Бабенко Роман Вікторович, доцент, к.і.н.

Факультет: Історичний факультет

Адреса: м. Київ, вул. Освіти, 6; телефон: 249-84-19