Головна

  Микола Володимирович розповів про деякі проекти, задумані і втілені в життя його фондом «Справедлива країна», такі як «7 чудес України» та «Живі голоси», заходи по відзначенню 200-річчя з дня народження М. Гоголя. Він висловив задоволення ходом акції «Гоголь і Україна», в рамках якої в семи містах України, які пов’язані з життям письменника, – в Києві, Полтаві, Ніжині, Запоріжжі та ін., – була розміщена соціальна реклама з патріотичними висловлюваннями Гоголя про Україну.

    Гість також презентував свою книгу «Український романтик М. Гоголь», відмітивши, що дану книгу варто розглядати як авторську, популярну спробу відзначити внесок Миколи Гоголя в українську історію  і культуру, зрозуміти співвідношення понять: Гоголь і Україна. «Власне, це спроба перегляду з точки зору ХХІ століття місця і ролі Гоголя для України і пояснення вибора нашого земляка створити своєрідний романтичний міф про українців в Петербурзі російською мовою», - сказав він.

   Віце-спікер також розказав, що фонд «Справедлива країна» спільно з Національною радіокомпанією України спільно презентували в ефірі останньої фрагменти творів Миколи Гоголя про феномен українського козацтва, особливості українських пісень, народних звичаїв, побуту і культури. Також Микола Володимирович презентував компакт диск „Класика української літератури. Живі голоси”, до якого увійшли вибрані поетичні твори у виконанні авторів: Марка Кропивницького “Думи мої”, Максима Рильського “Троянди й виноград”, Миколи Бажана “Нічні роздум старого майстра”, Володимира Сосюри “Коли потяг у даль загуркоче”, Андрія Малишка “Вітчизно”, Платона Воронька “Близька, замріяна, струнка”, Олеся Гончара “Думи про Батьківщину”, Миколи Вінграновського “Я дві пори в тобі люблю”, Василя Стуса “Вчися чекати, друже” та ін.   

   Наприкінці зустрічі Микола Володимирович відповів на запитання студентів, зокрема про ставлення до екранізації твору М.Гоголя «Тарас Бульба» і побажав студентам Інституту історичної освіти натхнення і наснаги в розбудові нашої держави.