Розрахована на науковців, усіх, хто цікавиться вітчизняною та світовою історією XX ст. на широке коло читачів. На її появу чекають сьогодні нащадки жертв полону, у надії хоча би щось дізнатися про долю своїх рідних, які не повернулися додому.
Автори праці "Україна 1941-1944: трагедія народу за фасадом Священної війни" на документальній основі висвітлюють комплекс актуальних і суперечливих питань вітчизняної історії періоду Другої світової та Великої Вітчизняної війни. В роботі проаналізовано непопулярні й замовчувані в радянській історіографії проблеми початкового періоду війни з Німеччиною; становлення нацистського “нового порядку” в Україні; використання трудового потенціалу місцевого населення, зокрема військовополонених і “остарбайтерів”, в інтересах окупантів; економічна співпраця частини населення окупованої України із займанцями; cпроби останніх забезпечити підготовку професійних кадрів для відновлення господарського потенціалу окупованих територій; наслідки варварського господарювання нацистів і запізнілі спроби “реформування” окупаційної політики; радянський рух Опору та його роль у зриві нацистських планів пограбування України.
Для науковців, викладачів, студентів, усіх, кого цікавлять драматичні трагічні та героїчні сторінки історії Другої світової та Великої Вітчизняної війни в Україні.